Jdi na obsah Jdi na menu
 


Totes Gebirge

22. 9. 2008

Vyrazili jsme tradičně v prvni polovině září v obvyklém složení k jezeru v Almsee v Toteskach. Počasí hlásili špatné, ale i tak jsme vyrazili. Čtyři dny před odjezdem pršelo a ve vyšších polohách sněžilo...

Když jsme dorazili na misto v neděli večer, tak bylo opravdu škaredě - pršelo a byla zima... a my jsme měli velké plány, o kterých jsme tušily, že se nevyplní... Náladu nám to sice trochu zkazilo, ale nezabránilo nám to v pondělí obejít vodobády v okolí, které byly díky děšťům nádherné.

V úterý jsme se vydali na cestu po zajímavých místech kraje, např. do Klierbachu, kde se vyrábí klášterní syry. Výborné, i když trochu smradlavé. Nakoupili jsme si zásoby sýrů a večer pořádali ochutávku. Většina z nás se shodla, že jsou moc dobré.

Ve středu se trochu vyjasnilo, a tak i když počasí nebylo ideální a od asi tak 1600 mnm ležela souvislá vrstva sněhá, jsme se vydali na okruh 213-214, který vede přes dvě sedla a který je opravdu dost dlouhý. Vyrazili jsme dost pozde a jeste ten sníh... na cestu se nas vydalo myslím 6, ale jen já a Jirka (prozíravě jsme si vzaly na boty návleky) jsme pokračovali v ceste až do sedla. Byla to dost strastiplná cesta a několikrát jsme přemýšleli, že se vrátíme...ale když jsme pak našli v sedle stopy, tak už cesta ubývala podstatně líp. mezi tím se úplně vyjasnilo a bylo to opravdu nádherné- slunce+ sníh+ hory I přes to jsme na Puhringer Hutte dorazillia až v půl šesté a sejit dolů k chate by bylo opravdu " o ústa" . Tak jsme se rozhodly přenocovat v Puhringer Hutte.  Chataři byli rádi, že zase vidí lidi, čtyři dny se tam lidská duše neukázala....tak jsme si koupili jídlo a oclech a pod vrstvou dek jsme přespali do rána.

Ve čtvrtek jsme si přispali, nasnídali se a vyrazili dolů k Almsee. Sníh byl zmrzlý a nebořil se tolik co včera, i tak jsme několikrát zabloudili a sešli z cesty, ale nakonec jsme to vždycky nějak našli. Cesta nám trvala dlouho, ale nakonec jsme do chaty dorazili. Bylo to všechno docela fajn. Svítilo sluníčko, byl bezva rozhled- viděli jsme až na Dachstein.

V pátek jsme se vydali na Traunstein, místy byl sníh, ale cesta byla suchá, místy však mokrá. Trochu se zatáhlo, ale i tak to byl fajn výlet. Téměř všichni jsme to dobyli.

 

V sobotu jsme vyrazili do Čech a skončil zase jeden krásný výlet...

B

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Totes Gebirge září 2008