Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roháče srpen 2008

Vyjížděli jsme v uterý večer v 21:03 vlakem do Liptovského Mikuláše. Přesedli jsme v Hranicích do lehátkového vozu a před pátou ráno jsme byli na místě. Na nádraží jsme si uvařili čaj a autobusem jeli do Račkove doliny. Ubytli se v kempu a šli na první vylet - na Bystrou.

Ve čtvrtek jsme chtěli dát nějakou odpočinkovou túru a tak jsme se vydali na Jakubinnou. Bylo to krásné a bylo toho až až. Cesta byla ještě náročnější než ta středeční. Celý zmožení jsme se opět vrátili do kempu. Byli jsme tak vyprahlí, že jsme do sebe nalili pár piv a malinovek . Jen to zasyčelo...a pokom rychle do spacáků, ráno nás čeká přesun na těžko na Žiarskou chatu.

Ráno jsme tedy zrušili tábor a vydali se na cestu, cestouz začalo mírně pršet a později to přešlo vcelku vydatký déšť. Naštěstí kolem čtvrté jsme dorazili na Žirskou chatu. Lyžarna (turistická noclehárna) už byla málem plná, ale nás šest se tam ještě vešlo. V restaouraci jsme si pořadně najedli ... a večer šli spat. Celou noc jsme měli neustálé nutkání jít si odskočit... hned pod lyžárnou tekla bystřina.

V sobotu jsme měli jít na Zverovku, ale pro nepřízeň počasí jsme to vzdali. Někdo jel domů, někteří jsme si ještě užívali zbytek dovolené...

 

Rekla bych , že to byla značně povedená akce, až na ten deštivý závěr... ale i tak tuto akci  u našich bratří slováků hoidnotím nad míru pozitivně.